Kernel представив перші результати проєкту “Корпоративне кліматичне управління та шлях низьковуглецевого розвитку”, який компанія реалізує у партнерстві з ЄБРР та EY. Презентація відбулася під час 27-ї Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP27), що проходить з 6 по 18 листопада у Шарм-ель-Шейху, Єгипет.
Під час виступу у секції “Продовольча безпека та зміна клімату”, організованій ЄБРР, Марта Трофімова, менеджерка зі сталого розвитку Kernel, окреслила ключові досягнення проєкту. Серед них:
1) інтеграція кліматичного та ESG (навколишнє середовище, соціальні питання, внутрішньокорпоративні відносини) порядку денного в систему корпоративного управління компанії шляхом створення Комітету з питань сталого розвитку при Раді директорів та запровадження перших кліматичних KPI. Останні сьогодні спрямовані на розробку комплексної системи обліку викидів ПГ по всьому ланцюгу створення вартості;
2) результати сценарного аналізу фізичних та перехідних кліматичних ризиків, а також визначення пріоритетних бізнес-можливостей, пов’язаних з низьковуглецевим розвитком;
3) результати розширеного обліку викидів ПГ, зокрема, за викидів Kernel, пов’язані з ланцюгами постачання (Scope 3).
Ці висновки відображені у першому розкритті Kernel за рекомендаціями TCFD (Робоча група з питань розкриття фінансової інформації, пов’язаної зі зміною клімату), яка інтегрована до річного звіту компанії за 2022 фінансовий рік.
“Є багато спільного між військовими діями та зміною клімату. Як і у випадку з ракетними обстрілами, екстремальні погодні явища, спричинені зміною клімату, можуть призвести до значних порушень нормального ведення бізнесу. В нас такий само обмежений контроль над наслідками зміни клімату після того, як вони відбудуться. Єдина відмінність полягає в тому, що ми знаємо про зміну клімату вже давно, і є певні дії, яких можна вжити для пом’якшення та адаптації до наслідків. І саме це прагне робити Kernel”, – зазначила Марта Трофімова на засіданні секції.